Grupa wsparcia pedagogów i psychologów przedszkolnych oraz nauczycieli wychowania przedszkolnego z terenu miasta Katowice

  • Post category:Aktualności

Serdecznie zapraszamy na spotkanie w ramach Grupy Wsparcia Psychologów i Pedagogów Przedszkolnych oraz Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego z terenu Miasta Katowice, działającej przy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 w Katowicach, pt.:

„Wykorzystanie programów multimedialnych podczas zajęć profilaktycznych i terapeutycznych z dziećmi w wieku przedszkolnym”, które odbędzie się online w dniu 27 października 2020 roku (wtorek) o godzinie 17:00

Prelegent: Pani Monika Zielińska-Miętkiewicz

Plan spotkania przewidzianego na godzinę 17:00-18:15

  • Przywitanie uczestników spotkania.
  • Wybrane punkty podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021.
  • Dziecko i technologie a badania na ten temat.
  • Prezentacja wybranych fragmentów programów interaktywnych serii mTalent
  • mTalent Czytanie sylabami
  • mTalent Percepcja wzrokowa
  • mTalent Percepcja słuchowa, w tym Zaburzenia przetwarzania słuchowego
  • mTalent Autyzm. Rozumienie i naśladowanie mowy
  • mTalent: „sezonowe” materiały multimedialne

Osoby zainteresowane udziałem w bezpłatnym szkoleniu online prosimy o rejestrację pod adresem: https://learnetic.clickmeeting.com/wykorzystanie-programow-multimedialnych-podczas-zajec-profilaktycznych-i-terapeutycznych-z-dziecmi?_ga=2.115011585.76755736.1602222368-1961520596.1584602806

Serdecznie zapraszamy – organizatorki spotkania:

Izabela Liguzińska-Wołowiec – PPP 1
Agnieszka Donat – PPP 1
Monika Zielińska-Miętkiewicz

Logopeda, rodzic, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Gdańskim, manager produktu. Autorka ponad 50 produktów (tradycyjnych i cyfrowych), które od wielu lat sprawdzają się w codziennej pracy nauczycieli i terapeutów na całym świecie. Współautor/autor takich znanych programów dla terapeutów jak: cała seria mTalent, wiele lat wcześniej – eduSensus Logopedia, terapeutyczne gry planszowe marki Trefl i inne. Autorka wielu znanych dzieciom tekstów logopedycznych, np. Logo-rymy, Orto-rymy, Wyliczanki logopedyczne (cz. 1 i 2) i inne.

Od początku korona-epidemii – również administrator profilu FB Zielona Gżegżółka, skupiającego terapeutów wymieniających się doświadczeniem, smutkami i pomysłami na zdalną organizację szeroko pojętej terapii pedagogicznej i logopedycznej.

Firma Learnetic SA (www.learnetic.pl) to polski producent multimedialnych materiałów edukacyjnych i terapeutycznych dla nauczycieli i terapeutów.

W listopadzie 2018 roku firma wprowadziła na rynek polski m.in. serię programów mTalent (mTalent.pl) przeznaczonych do pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, której autorami są terapeuci-praktycy z wieloletnim doświadczeniem.

Seria obejmująca aktualnie 9 pozycji cały czas jest rozwijana i już w III kwartale 2020 roku, obok zasobów dla terapeutów, producent planuje wprowadzić do oferty serię mTalent DOM, czyli pakiety terapeutyczne przeznaczone dla dzieci do pracy w domu.

Programy mTalent to narzędzia wspierające pracę terapeutów zarówno podczas zajęć tradycyjnych w gabinetach, jak i tych prowadzonych na odległość. Oprogramowanie mTalent jako jedyne rozwiązanie na polskim rynku umożliwia pracę zdalną – w tym wideokonferencje – bez konieczności korzystania z zewnętrznego oprogramowania. Jest to wyjątkowo bezpieczne rozwiązanie – szczególnie w przypadku najmłodszych dzieci.